NBA: Dziesiąta z rzędu wygrana Suns

Napisane przez  .
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mający najlepszy bilans w lidze NBA koszykarze Phoenix Suns pokonali u siebie San Antonio Spurs 115:110 i do dziesięciu przedłużyli serię zwycięstw. Porażki doznała natomiast broniąca tytułu ekipa Milwaukee Bucks, która uległa we własnej hali Denver Nuggets 100:136.

O wygranej Suns zadecydowała świetna w ich wykonaniu czwarta kwarta. W momencie jej rozpoczęcia przegrywali bowiem 79:91. "Słońca" potrzebowały zaledwie trzech minut, aby zniwelować stratę.

Gospodarzy do wygranej poprowadzili Devin Booker, który zdobył 28 punktów, oraz Chris Paul. 36-letni rozgrywający zapisał na swoim koncie 20 pkt, 19 asyst i osiem zbiórek.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Doug McDermott - 24 pkt.

Zespół z Arizony z bilansem 40 zwycięstw i dziewięciu porażek zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Przed zaplanowanym na 20 lutego Meczem Gwiazd już na pewno nie straci prowadzenia, a to oznacza, że "Drużynę LeBrona" poprowadzi w nim szkoleniowiec Suns Monty Williams.

Daleko od mistrzowskiej formy są natomiast Bucks, którzy z ostatnich 14 spotkań wygrali tylko sześć. W starciu z Nuggets wyrównaną walkę toczyli w pierwszej połowie. W drugiej, przegranej 43:71, praktycznie zostali zmieceni z parkietu.

Liderem Nuggets tradycyjnie był Serb Nikola Jokic. Najbardziej wartościowy zawodnik poprzedniego sezonu przebywał na parkiecie tylko 28 minut, a zdołał zanotować 18 punktów, 15 asyst i dziewięć zbiórek.

- On nas po prostu rozerwał na strzępy. Nie stworzyliśmy sobie nawet cienia szansy na wygranie meczu - przyznał rozgrywający Bucks Jrue Holliday.

Dla gospodarzy 29 pkt zdobył Grek Giannis Antetokounmpo.

Nuggets (28-21) zajmują piąte miejsce w Konferencji Zachodniej, a Bucks (31-21) tę samą lokatę we Wschodniej.

MC, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl
NBA: Dziesiąta z rzędu wygrana SunsTwoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.