Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 840
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 839
piątek, 01 listopad 2013 10:39

USA: Kto napisał powieść o Baracku Obamie?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Barack Obama Barack Obama The U.S Army / Flickr

Na rynku księgarskim w USA ma się ukazać książka "O: A Presidential Novel", określana jako powieść z kluczem o prezydencie Baracku Obamie i jego administracji.

Na okładce, reprodukowanej przez internetowy magazyn "The Daily Beast", zamiast nazwiska autora widnieje znak zapytania - autor jest anonimowy. Komentatorzy w USA zaczęli już spekulacje, kto napisał książkę, która ujawnia podobno znajomość od środka ekipy prezydenckiej i kulis Białego Domu.

Wśród "podejrzanych" wymienia się odchodzącego właśnie rzecznika prezydenta, Roberta Gibbsa, i głównego doradcę Obamy w czasie jego kampanii wyborczej w 2008 r., Davida Plouffe. Nową książkę, która ma się pojawić w księgarniach 25 stycznia, porównuje się już do znanego bestsellera "Primary Colors" (Barwy kampanii) o kampanii prezydenckiej Billa Clintona, która także ukazała się jako dzieło "anonima".

Uznano to wtedy za doskonały chwyt marketingowy, gdyż ukrycie się autora dodatkowo rozbudziło ciekawość czytelników. Autorem okazał się Joe Klein, komentator tygodnika "Time" mocno popierający Clintona. Powieść ta doczekała się ekranizacji pod tym samym tytułem z Johnem Travoltą w roli Clintona i Emmą Thompson jako małżonką kandydata, Hillary Rodham Clinton - obecną sekretarz stanu.

Źródło/Więcej: Interia.pl

Czytany 314 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 listopad 2013 12:34