Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 839
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 840
środa, 01 kwiecień 2015 10:46

Phenian zaproponował Seulowi rozmowy Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kim Jeong Il Kim Jeong Il AP/Kyodo News

Korea Północna zaproponowała w sobotę ponownie sąsiadowi z południa rozmowy bez warunków wstępnych w celu zmniejszenia napięcia w regionie. Zgodnie z propozycją, opublikowaną przez Komitet na Rzecz Pokojowego Zjednoczenia Korei i oficjalną północnokoreańską agencję KCNA, rozmowy miałyby się rozpocząć w końcu stycznia lub na początku lutego.

Phenian zaproponował też ponowne otwarcie Międzykoreańskiego Biura ds. Współpracy Gospodarczej, którego siedziba mieściła się w północnokoreańskim mieście Kaesong. Biuro zostało zamknięte w ub. r. Jest to już kolejna tego rodzaju oferta Phenianu. Wcześniejsze zostały jednak odrzucone jako nieszczere przez stronę południowokoreańską. Napięcie na Półwyspie Koreańskim wzrosło do nie notowanego od lat poziomu po ostrzelaniu przez artylerię północnokoreańską 23 listopada ub. r. południowokoreańskiej wyspy.

Wcześniej zatonął storpedowany południowokoreański okręt wojenny "Cheonan". Zginęło wówczas kilkudziesięciu marynarzy. Seul oskarżył Phenian o ten atak, Phenian odrzucił te oskarżenia.

Źródło/Więcej: Interia.pl

Czytany 2309 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 maj 2015 12:08