środa, 27 marzec 2024 15:50

Niemcy. Wypadek autobusu Flixbusa. Jest wiele ofiar

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niemcy. Wypadek autobusu Flixbusa. Jest wiele ofiar

Autobus Flixbusa, jadący z Berlina do Zurychu, nagle wypadł z autostrady. W wypadku, jak podają media, zginęło pięć osób, a ponadto jest wielu poszkodowanych. Na miejscu trwa akcja służb.

Autobus Flixbusa wyjechał około 8:00 w środę z dworca w Berlinie. Na jego pokładzie znajdowało się 53 pasażerów oraz dwóch kierowców Kurs wykonywany był do Zurychu w Szwajcarii.

 

ZOBACZ: Wypadek autokaru na Podkarpaciu. Są poszkodowani

 

Na niemieckiej autostradzie A9 doszło jednak do wypadku. Pojazd nagle zjechał z drogi, przewrócił się na bok i wjechał w krzaki.

Policja poinformowała, że zginęło co najmniej kilka osób, a ponadto jest wielu rannych. Według "Bilda" nie żyje pięciu pasażerów, a 20 ma obrażenia. Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze potwierdzona. 

 

Służby uruchomiły specjalną infolinię pod numerem 0341 966-46666, gdzie można uzyskać informacje na temat wypadku i zadać pytania o stan krewnych. Jak ustaliły media z RFN, autobusem jechały głównie młode osoby.

 

ZOBACZ: Wisznice. Wypadek autokaru z 26 pasażerami

 

Agencja Reutera podała, że na miejsce wysłano karetki pogotowia i helikoptery. Fragment autostrady A9, łączącej Berlin i Monachium, został zamknięty w obu kierunkach

 

Przedstawiciel Flixbusa przekazał, że dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze znane. Firma deklaruje współpracę ze służbami. "Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby szybko i całkowicie wyjaśnić przyczynę wypadku. Nasze myśli są ze wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku tego wypadku i ich rodzinami" - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

Niemcy. Wypadek autobusu Flixbusa. Jest wiele ofiarTwoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Czytaj więcej...

Czytany 21 razy